popup

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome 4. un 5. aprīlī organizē tiešsaistes mācībsemināru mediju profesionāļiem par mākslīgo intelektu -  par riskiem, atbildību un regulējumu, kā arī par mediju profesionāļu darbā noderīgiem mākslīgā intelekta rīkiem.

4. aprīlī plkst. 12.00 – 13.00 CERT.LV attīstības projektu vadītāja Egila Stūrmaņa prezentācijā “Mākslīgais intelekts un digitālā drošība – datu drošība, daudzpakāpju autentifikācija, ierīces un iekārtas” uzzināsim Latvijas kibertelpas aktualitātes, apskatīsim svarīgākos aspektus, kas ļaus labāk izprast drošības jēdzienu virtuālajā vidē, tai skaitā kontekstā ar mākslīgo intelektu, ko bieži vien uztveram polarizēti – kā labu palīgu vai kā potenciālu draudu. Tiks sniegtas rekomendācijas, padomi un informācija par rīkiem, ko izmantot, lai preventīvi domātu par saviem paradumiem, kas vairotu lietotāja drošību virtuālajā vidē.

4. aprīlī plkst. 13.00 – 14.00 Valsts kancelejas Stratēģiskās komunikācijas koordinācijas departamenta vadītājs Rihards Bambals semināra sadaļā “Mākslīgais intelekts un regulējums” iepazīstinās ar esošo situāciju un risku apmēru, ko rada mākslīgā intelekta klātbūtne informatīvajā telpā. Noskaidrosim, ko paredz Eiropas Parlamenta apstiprinātais Mākslīgā intelekta akts un kā tas ietekmēs katru no mums, kā arī pārrunāsim citas -  nacionāla, Eiropas, globāla mēroga regulējuma iniciatīvas.

5. aprīlī plkst. 12.00 – 14.00 jauno mediju un digitālā mārketinga speciālists, aģentūras New Black dibinātājs un radošais direktors Artūrs Mednis stāstīs par to, kas ir mākslīgais intelekts un kā to profesionāli varam izmantot. Prezentācijas pirmajā daļā uzzināsim un sapratīsim galvenos jēdzienus, mākslīgā intelekta attīstību līdz mūsdienām un izmantošanas iespējas dažādās jomās, noskaidrosim, kā strādā lieli valodu modeļi (large language models) un kāds tiem sakars ar mākslīgo intelektu. Otrajā daļā iegūsim praktisku informāciju par ikdienā noderīgiem rīkiem mediju profesionāļu darbā gan ar datiem un to izpēti, gan ar dažādiem tekstiem un audiovizuālo saturu dažādās valodās un formātos.

Aicinām pieteikties līdz 2. aprīlim, aizpildot elektronisko anketu:

Reģistrējoties un piedaloties seminārā, Jūs piekrītat personas datu apstrādei.

Vairāk par personas datu apstrādi https://www.neplp.lv/lv/privatuma-politika