Aicinām uz Latvijas medijpratības platformas atklāšanu un ekspertu diskusiju 2023. gada 29. martā

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) aicina uz Latvijas medijpratības platformas atklāšanu 2023.gada 29.martā, trešdien, plkst. 12.00 – 14.00 Eiropas Savienības mājā. Atklāšanas pasākumā tiks prezentēta Latvijas medijpratības datubāze un notiks ekspertu diskusija “Ko sagaidām no medijpratības līmeņa paaugstināšanas Latvijā?”. Pasākums būs pieejams arī Facebook tiešraidē www.facebook.com/NEPLP.

Vienotās medijpratības platformas radīšanas mērķis ir izveidot ilgtspējīgu vietni Latvijā, kas kalpo par zināšanu krātuvi un informācijas datubāzi, kā arī saziņas platformu medijpratības jomā, tajā regulāri izvietojot aktuālo informāciju un materiālus, kas ir saistīti ar medijpratības sekmēšanu Latvijā. Datubāze pašlaik ir izveidota sadarbībā ar vairāk nekā 30 iesaistītajām pusēm, tajā skaitā valsts iestādēm, nevalstiskajām organizācijām, akadēmiskajām institūcijām un ekspertiem. Tā tiks regulāri papildināta.

“Platformas sirds ir Latvijas medijpratības datubāze. Tajā tiek izvietoti daudzveidīgi materiāli, kas ir saistīti ar medijpratības jomu – pētījumi, grāmatas, raksti, lekcijas, semināri, konferenču ieraksti, mācību materiāli, spēles, informatīvās un sociālās kampaņas, bukleti u.c. Datubāze, arvien palielinot tās apjomu, ir plānota kā vērtīgs un ilgtspējīgs resurss medijpratības projektu īstenotājiem, ekspertiem, skolotājiem, studentiem, kā arī politikas veidotājiem un ikvienam interesentam. NEPLP ir pateicīga visām iesaistītajām pusēm, jo šo projektu ir iespējams īstenot tikai sadarbībā,” stāsta Aurēlija Ieva Druviete.

Ekspertu diskusijas “Ko sagaidām no medijpratības līmeņa paaugstināšanas Latvijā?” dalībnieki:

Agnese Berga, Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas eksperte

Klinta Ločmele, medijpratības eksperte 

Beāte Lielmane, UNESCO Latvijas Nacionālā komisijas Komunikācijas un informācijas sektora vadītāja

Liene Valdmane, medijpratības eksperte, Drošsinternets.lv izglītības darba vadītāja

Stefan Eriksson, Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā direktors

Valsts izglītības satura centra pārstāvis (tiks precizēts)

Diskusijas moderators:

Aurēlija Ieva Druviete, NEPLP priekšsēdētāja vietniece

Aicinām ikvienu interesentu piedalīties atklāšanas pasākumā klātienē vai attālināti, pieslēdzoties Facebook tiešraidei www.facebook.com/NEPLP. Pieteikšanās dalībai pasākumā klātienē, rakstot uz e-pastu: mara.madara.luse@neplp.lv līdz 2023. gada 28. martam.

Sabiedrības informēšanas un izglītošanas nolūkā pasākuma norise tiks filmēta un fotografēta. Papildu informācija par personas datu apstrādi un datu subjekta tiesībām pieejama: https://www.neplp.lv/lv/privatuma-politika. Piesakoties dalībai pasākumā klātienē, tiek dota piekrišana privātuma politikai.