logo

Mediju uzraudzībā un informatīvās telpas aizsardzībā esam domubiedri un uzticami sabiedrotie. Tā gadskārtējā sanāksmē, kas šoreiz norisinājās Rīgā, apstiprināja Baltijas valstu mediju regulatoru pārstāvji. Divu dienu tikšanās laikā, 27. un 28. septembrī, Latvijas, Lietuvas un Igaunijas mediju regulatori prezentēja paveikto, dalījās pieredzē un pārrunāja nākotnes izaicinājumus.  

NEPLP priekšsēdētāja vietniece Aurēlija Ieva Druviete uzsvēra, ka regulāra Baltijas valstu mediju regulatoru tikšanās ir ļoti svarīga, jo, lai gan katrā valstī ir sava nedaudz atšķirīga mediju uzraudzības sistēma, ir krustpunkti, kuros nešaubīgi esam vienisprātis. Baltijas valstu kopības nepieciešamība vēl vairāk iezīmējusies pēc Krievijas vispārējā iebrukuma Ukrainā. Sanāksmes laikā šogad īpaši apspriesta regulatoru stratēģiskā cīņa pret televīzijas programmu prettiesisku izplatīšanu un pirātismu. Kvalitatīva un droša informatīvā telpa katrā valstī atsevišķi un Baltijā kopumā šobrīd ir viena no svarīgākajām visu trīs mediju uzraugu prioritātēm. 

Lietuvas un Igaunijas kolēģi domapmaiņā īpaši uzsvēra, cik būtiska ir regulatoru savstarpējā ideju un pieredzes apmaiņa gan normatīvā regulējuma, gan strauji mainīgās elektronisko mediju un tehnoloģiju vides kontekstā. Baltijas valstu regulatoru ciešā sadarbība palīdz pārstāvēt nacionālās intereses arī starptautiski. Pērn Baltijas mediju regulatoru pieņemtie lēmumi saistībā ar televīzijas programmu izplatīšanas ierobežošanu kalpoja par piemēru visai Eiropai.

Sirsnīga un aizkustinoša izvērtās kopīga zīmējuma – īpaša sveiciena Ukrainas mediju regulatoram – radīšana. Pie saulespuķu lauka uzburšanas savu roku pielika gandrīz visi tikšanās dalībnieki, ik ziedā ieliekot saules siltumu un spēku. Tuvākajā laikā mākslas darbs tiks nogādāts Ukrainas kolēģiem.

Uz tikšanos nākamgad!

Logo
logo
popup