Struktūra

Līdz 2022. gada 24. oktobrim NEPLP aicina mediju profesionāļus, tajā skaitā žurnālistus, redaktorus, producentus u.c., pieteikties augsta līmeņa padziļinātām apmācībām medijpratības jomā, kuras vadīs vadoši Latvijas pētnieki un eksperti laikā no oktobra līdz decembrim. Kopumā tiek plānotas 8 nodarbības MS Teams vidē.

Apmācības tiek plānotas kā interaktīvas nodarbības, kurās dalībnieki gan apgūst zināšanas, gan arī aktīvi iesaistās, sniedzot atgriezenisko saiti, iesaistoties diskusijās un risinot praktiskus uzdevumus, tādējādi gūstot padziļinātas zināšanas un prasmes. Apmācības ir izstrādātas un sagatavotas īpaši mediju profesionāļiem Latvijā.

“Tās ir zināšanas un prasmes, kas mediju profesionāļiem jo īpaši informācijas kara laikā var palīdzēt izprast un atpazīt dezinformācijas izplatīšanas metodes, atmaskot propagandas vai hibrīdkara tehnikas, manipulācijas ar attēliem un video, iegūt zināšanas datu pratībā, izprast, kas ir kognitīvā karadarbība, kā analizēt informāciju par masu iznīcināšanas līdzekļu lietošanu u.c. Tāpat pēdējos gados paši mediji arvien vairāk rada saturu par medijpratības tematiku Latvijā, kļūstot par nozīmīgiem vēstnešiem medijpratības sekmēšanā sabiedrībā. Mācības dos iespēju šīs zināšanas, prasmes un kompetences būtiski padziļināt. Aicinām ikvienu mediju jomā strādājošo – gan jau pieredzējušus, gan jaunos mediju profesionāļus,” stāsta NEPLP priekšsēdētāja vietniece Aurēlija Ieva Druviete.

Apmācību cikls tiks atklāts UNESCO Pasaules informācijpratības un medijpratības nedēļā 25. oktobrī plkst. 10.00. Nodarbības tēma atbilstoši šī gada medijpratības nedēļas tēmai ir “Mediji un uzticēšanās”, meklējot atbildes un identificējot praktiskus padomus, kā mediju profesionāļi savā ikdienas darbā var sekmēt uzticēšanos gan medijam, kurā strādā, un mediju videi kopumā, gan sev kā mediju profesionālim/profesionālei.

Plānots, ka pamatā nodarbības notiks reizi nedēļā piektdienās ar atsevišķiem izņēmumiem. Nodarbību ilgumi ir plānoti no pusotrai līdz trim stundām – atkarībā no tēmas un nedēļas.

Detalizētāka programma pieejama šeit, reģistrējoties dalībai: https://ej.uz/apmacibas_medijpratiba_2022.

Nodarbību ieraksti būs pieejami dalībniekiem, kas ir pieteikušies apmācībām.

Dalībnieki, kuri būs apmeklējuši vismaz 6 no 8 nodarbībām, saņems NEPLP apliecinājumu par dalību apmācībās.