Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir pieņēmusi lēmumu aizliegt izplatīt Latvijas teritorijā 3 ar Krieviju saistītas programmas par aicinājumiem, kas apdraud valsts drošību. Rossija RTR aizliegta uz 5 gadiem, Rossija 24 aizliegta uz 4 gadiem, TV Centr aizliegts uz 3 gadiem. Lēmums stājas spēkā ar tā paziņošanas brīdi. Šis lēmums pieņemts pirmo reizi Eiropas Savienības vēsturē, izmantojot Audiovizuālo mediju pakalpojumu direktīvā ietverto normu, kas atļauj ārkārtas situācijās atkāpties no aptuveni gadu ilgās programmu ierobežošanas procedūras. 

"Pārkāpumi ir smagi, un Latvija pēdējo divu gadu laikā, ar dažādiem lēmumiem ierobežojot 41 ar Krieviju saistīta kanāla darbību Latvijā, ir devusi skaidru signālu, ka mēs savu informatīvo telpu aizsargājām, aizsargājam un aizsargāsim. NEPLP aicina visas Eiropas Savienības dalībvalstis izmantot mūsu savāktos pierādījumus un sekot Latvijas piemēram, pārtraucot šo programmu retranslāciju,” saka NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.

Lēmums par programmas "Rossija RTR" izplatīšanas ierobežošanu Latvijas teritorijā pieejams šeit.

Lēmums par programmas "Rossiyskiy Informatsionnyy Kanal “Rossiya – 24”" izplatīšanas ierobežošanu Latvijas teritorijā pieejams šeit.

Lēmums par programmas "TV Centre International" izplatīšanas ierobežošanu Latvijas teritorijā pieejams šeit.