Dators

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 7.aprīlī pieņēma lēmumu ierobežot kopumā 16 Latvijā pieejamas tīmekļa vietnes, jo tajās izplatītais saturs rada apdraudējumu Latvijas nacionālajai drošībai.  

Veicot pārbaudi, NEPLP un kompetentā valsts pārvaldes iestāde ir konstatējusi, ka tīmekļa vietnēs izplatītā informācija apdraud vai var apdraudēt valsts drošību vai sabiedrisko kārtību un drošību. Tajā skaitā tiek izplatīta informācija, kur karš Ukrainā tiek uzskatīts par specoperāciju, videokadri no Ukrainas pilsētas Bučas esot kārtējais Kijevas režīma “iestudējums” rietumu medijiem vai ka tā bijusi provokācija, kā arī ka Ukraiņu grupējumi, pēc aculiecinieku stāstītā, arvien biežāk apšaujot humanitāros koridorus no Mariupoles vai ka Azovs” esot apšaudījis mierīgos iedzīvotājus no Mariupoles bērnu dārza logiem. 

Tīmekļa vietnes, kurām ierobežota piekļuve, kā arī to dublējošām spoguļlapām: 

https://mail.ru 

https://www.mk.ru 

https://realnoevremya.ru 

https://www.1tv.com/ 

https://www.vedomosti.ru 

https://yandex.ru 

https://smi2.ru 

https://ren.tv 

https://rns.online 

https://dumatv.ru 

https://www.interfax-russia.ru 

http://www.kremlinrus.ru/ 

https://expert.ru/ 

https://rambler.ru 

https://rbc.ru 

https://historyfoundation.ru 

Interneta piekļuves pakalpojuma sniedzējiem ir pienākums nekavējoties ierobežot piekļuvi konkrētajiem interneta resursiem. Tādejādi kopumā līdz šim NEPLP ierobežojis pieeju 111 tīmekļvietnēm. NEPLP turpina citu tīmekļvietņu pārbaudi.   

Ar lēmumiem iespējams iepazīties šeit.