Noteikti Latvijas mediju valodas balvas laureāti

Latvijas mediju valodas balvas akcijā noteikti 11 laureāti sešās kategorijās un 8 veicināšanas balvu saņēmēji.

Ekspertu vērtējumam kopumā tika nodoti 76 balvas pretendenti – audiovizuālo mediju raidījumu vadītāji, periodikas izdevumi un interneta portāli. Pēc valodas speciālistu veiktas pamatīgas vētīšanas, vairāku raidījumu noskatīšanās un noklausīšanās, kā arī preses izdevumu, žurnālu un interneta vietņu pārlapošanas, komisijas rokās, gala vērtējuma pieņemšanai, nonāca labākie no labākajiem. 

Jautāta, vai eksperta darbs bija viegls, valodniece un tulkotāja Aiga Veckalne atbild: “Mums ir brīnišķīgi raidījumu vadītāji ar skaistu, bagātu un pareizu latviešu valodu, kā arī izkopotu dikciju un iejūtīgu attieksmi pret klausītājiem, skatītājiem un sarunbiedriem. Šāda meistarība ir ļoti svarīga informācijas piesātinātā pasaulē. Raidījumu vadītāji ne tikai nodod ziņas un citu saturu, bet arī veicina skatītāju un klausītāju izpratni par Latvijā un pasaulē notiekošo. Ir milzīgs gandarījums analizēt un vērtēt viņu sniegumu.”

Akcijas noslēguma pasākums un laureātu apbalvošana notiks 22. martā plkst. 14.00. Pasākumu būs iespējams vērot tiešsaistē Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes YouTube un Facebook kontos, kā arī Valsts valodas centra sociālo mediju kontos.