Turpmāk bez maksas Latvijā būs redzama Ukrainas televīzijas programma RADA
Foto: unsplash.com

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pieņēmusi lēmumu veikt izmaiņas galalietotājiem bez maksas zemes apraidē izplatāmo televīzijas programmu sarakstā un tajā iekļaut Ukraina televīzijas programmu RADA.

Tas nozīmē, ka šo programmu skatītāji visā Latvijā varēs redzēt gan HD, gan SD kvalitātē no šodienas, 12. augusta. Programma būs ukraiņu valodā. NEPLP nolēma no Latvijas retranslējamo audio un audiovizuālo programmu saraksta izslēgt televīzijas programmu Ukraina 24, kas tajā tika iekļauta šogad 2. martā pēc tam, kad Krievija sāka nežēlīgo karu Ukrainā. Taču šīs programmas īpašnieku lūguma dēļ Ukrainas Nacionālā televīzijas un radio padome anulēja apraides atļauju, tāpēc arī Latvijā šīs programmas izplatīšana turpmāk vairs nav iespējama.

Programmas Ukraina 24 vietā rasta iespēja izplatīt nekomerciālu valstij piederošu televīzijas programmu RADA, lai Latvijā varētu turpināt nodrošināt objektīvas informācijas par notikumiem Ukrainā pieejamību gan ukraiņu bēgļiem, gan citiem Latvijas iedzīvotājiem.